EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Ağaca can veren mühendis kaza kurbanı oldu

Antalya’da meydana gelen trafik kazasında emekli orman mühendisi “Ağaçlara can veren adam” olarak bilinen sanatçı 65 yaşındaki İsmet Yücel gece saatlerinde bahçesinden evine dönerken plakası alınamayan bir aracın çarpıp kaçması sonucu hayatını kaybetti.

Ağaçlandırma ve korunan alanlar konusunda adını duyuran, yaptığı ağaç heykellerle sergiler açan emekli orman yüksek mühendisi İsmet Yücel, Döşemealtı ilçesi Nebiler Mahallesi’ndeki botanik bahçesinden bisikleti ile Konyaaltı ilçesi Uncalı Mahallesi’ndeki evine gitmek üzere yola çıktı.

Antalya’da yeni açılan Batı Çevre Yolu’ndan evine doğru seyir halinde iken arkadan gelen ve plakası belirlenemeyen bir araç İsmet Yücel’e çarparak olay yerinden kaçtı. Diğer sürücülerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan muayenede Yücel’in hayatını kaybettiği belirlendi. Cenaze otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Son olarak geçen yıl şubat ayında ‘Reaksiyon Ağaç Heykel’ temalı sergi açan İsmet Yücel’in sayısız ödülleri ve plaketi bulunuyor. Yücel’in cansız bedeni eşi, kızı ve sevenleri tarafından alınarak, toprağa verilmek üzere Nebiler Mezarlığı’na götürüldü. Burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

İSMET YÜCEL KİMDİR?

Meslek hayatına 1978 yılında Orman Mühendisi olarak başlayan İsmet Yücel, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 15 yıla yakın bir süre Kastamonu-İnebolu-Pınarbaşı ve Adapazarı Geyve, Hendek Orman İşletmelerinde Orman Bölge Şefliği ve Orman İşletme Şefliği, Köyceğiz AGM Mühendisliği yaptı. Daha sonra görevde yükselerek 6 yıla yakın Giresun AGM, Kastamonu AGM ve Afyon AGM Başmühendisliği görevlerini yürüttü.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde 1 yıla yakın Silvikültür (Orman Yetiştirme) çalışmalarında denetleme görevi yaptı. 4 yılı aşkın Orman Bakanlığı Batı Akdeniz Bölge Müdür Yardımcılığı yapan Yücel, ardından Çevre Orman İl Müdürlüğü’nde 2011 yılına kadar çalıştı. Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü’nde görev yapan İsmet Yücel, 2017 yılında buradan emekli oldu. Ağaca hayat veren bir sanatçı olarak bilinen Yücel’in birçok sergileri bulunuyor.

SABAH

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak