EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açıyor

Bu yıl 80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile 126 bin 332 ziyaretçiyi buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 2-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 17. kez buluşturacak.


Bu yıl 80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile 126 bin 332 ziyaretçiyi buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 2-6 Şubat 2022 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 17. kez buluşturacak.


Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 2-6 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Orion Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenecek fuar Türk tarımını dünya tarımı ile 17. kez buluşturmaya hazırlanırken, fuara yabancı ülkelerden ilgi artarak devam ediyor. Ticari hacmin bu yıl 2 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilirken, 5 günde 300 bin ziyaretçi bekleniyor. Yurt içi ve yurt dışından önemli alıcılar, üreticiler ve sektör temsilcilerinin bir araya geleceği fuarda sağlık önlemleri de unutulmadı. Girişlerin sadece online bilet (www.agroexpo.com.tr) ile yapılacağı ifade edilirken, kapı girişlerinde HES kodu sorgulamaları gerçekleşecek.


Agroexpo’nun ana teması: Tarım ve iklim stratejileri


Tarım ve iklim stratejilerinin konu olacağı, bu alanda önemli donanıma sahip konuşmacıların katılım sağlayacağı panelin büyük ses getireceği düşünülüyor. Su kaynaklarının tarıma etkisinden iklimin hayvancılığa etkilerine kadar birçok başlığın panelde yer alacağı aktarıldı.


Orion Fuarcılık Genel Müdürü Burak Tan, fuar online davetiyelerinde yüzde 80 artış olduğunu belirtti. Tan, Irak, Azerbaycan, Özbekistan, Katar, Cezayir, Mısır, İran, Bulgaristan, Polonya, Fas, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere 100’ü aşkın ülkeden davet edilen ithalatçı firmaların ve alım heyetlerinin önemli bir kısmının fuara katılım sağlayacağını bildirdi.


Türk firmaları 2021 yılının haziran ayında Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den gelen 287 yabancı alım heyeti yetkilisiyle bir araya gelmişti. Ticaret Bakanlığı himayesinde Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organizasyonu ile gerçekleştirilen alım heyeti ikili görüşmelerinde, 1.5 milyar dolarlık iş hacmi gerçekleşmişti. Bunun dışında yine tüm dünyadan ziyaretçiler fuarı gezerek, stant yetkilileri ile bağlantılar kurmuştu.

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak