EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

JEMYAD ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi ve yönetim kurulunu seçti

Jeotermal ve Doğal Mineralli Su Yatırımcıları Derneği (JEMYAD) ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı, 22 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Üyeliğine; Baha Ali ŞAYAKÇI (Şayakçı Naturel Taş), Ömer TOSUN (İndigo Group), Prof. Dr. Mustafa TOPALOĞLU (Topaloğlu Hukuk Bürosu), Yusuf ULUTÜRK  (Afyon Jeotermal Elektrik Turizm A.Ş.) ve Mustafa ACAR (NG Hotel Afyon)oy birliği ile seçildi.

Genel Kurul’un açılış konuşması, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Baha Ali Şayakçı tarafından yapıldı. Şayakçı konuşmasında, JEMYAD’ın, Ülkemizin sahip olduğu jeotermal ve doğal mineralli su kaynaklarının gelecek nesillere bırakılacak en kıymetli miraslardan olduğu bilinci ile yola çıktığını ve faaliyetlerini bilimsel ve objektif doğruları esas alarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri ve Paris İklim Anlaşması prensipleri ile uyumlu olarak yürüteceğini söyledi.

Şayakçı ayrıca, JEMYAD’ın önceliğinin “ülke yararını gözetmek” olduğunun altını çizerek, faaliyetleri yürütürken özel menfaatleri ön planda tutma anlayışından uzak, sürdürülebilirlik temelli, çevreye duyarlı, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışına sahip, Ülkenin önceliklerini esas alan bir ilkenin benimsendiğini belirtti.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Tosun yaptığı konuşmada, Ülkemizin önemli termal su kaynaklarına sahip olduğunu ve sağlık turizminde termallerin ön plana çıkarılmasının gerekliliğini vurguladı. Jeotermal alanında dünyanın en zengin ülkesinin Türkiye olduğunu ifade eden Tosun, söz konusu potansiyelin daha verimli kullanılmasının istihdamın ve yeni yatırım fırsatlarının artırılmasına katkı sağlayacağını ve JEMYAD’ın bu konuda aktif faaliyetler yürüteceğini söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu, sağlık turizminin önemine dikkat çekti. Topaloğlu, Ülkemizde Ege Bölgesinde başlayan sağlık turizminin güçlenerek büyüyeceğini ifade etti. Toplantıda, JEMYAD Üyeleri tarafından jeotermal alanında Türk yatırımcısının önünün açılması gerektiğine dikkate çekilirken, öncelikle mevcut kaynakların korunmasının önemi vurgulandı. Genel Kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görev dağılımı yapılarak Baha Ali Şayakçı Yönetim Kurulu Başkanı, Ömer Tosun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Prof. Dr. Mustafa Topaloğlu Sayman olarak seçildi.

YERALTI HABER

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak