EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Meteksan Savunma’dan Örnek Proje: “Suyunu Savun”

Sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası olarak gören ve tüm çalışanların ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Meteksan Savunma, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Son yıllarda artan küresel ısınma ile birlikte 2021 yılında özellikle Türkiye başta olmak üzere Dünya genelinde yağışların azalması ve sonucunda ciddi bir kuraklık öngörülmektedir. Suya küresel talep 1980’lerden bu yana her sene yaklaşık yüzde 1 oranında artmaktadır. Bu durum, 2050 yılında günümüze göre yüzde 20 ila 30 oranında daha fazla suya ihtiyaç olacağı anlamına gelmektedir. Dünya nüfusunun yaklaşık 4’te birine ev sahipliği yapan 17 ülke ise çok yüksek “su stresi” ile karşı karşıya kalmıştır. Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun yüzde 25’i bir su krizinin eşiğindedir ve bu oranın 2025 senesinde yüzde 60 olması beklenmektedir.

Göl, baraj, akarsu ve yeraltı suyu gibi temiz su kaynaklarının korunması ve her yıl artan kuraklık tehlikesinin azaltılması; tüm bu su kaynaklarının evde, işyerinde, tarımda ve sanayide tutumlu kullanılmasına, suları kirleten çevre felaketlerinin önlenmesine, kısacası “su bilincine” bağlıdır. Sularımızı verimli ve doğru kullanmak tüm toplumun sorumluluğu olup, aynı zamanda geleceğimizi korumaktır.

Bu konuya önem veren Meteksan Savunma, “Suyunu Savun” adlı bir sosyal sorumluluk projesi başlatarak örnek bir davranış sergiledi. Konuya ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Meteksan Savunma olarak Ülkemizin ve Mehmetçiğin savunması için tüm gücümüzle yerli ve milli teknolojiler geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz. Ancak ülke savunmasının sadece savunma sanayii sistemleri ile ilgili olmadığına inanıyor, bir bütün olarak tüm yaşam ve enerji kaynaklarının korunmasının kritik önemde olduğu bilincini şirket kültürüne yerleştirerek,  çalışanlarımızın her birinin sahiplenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Suyunu Savun (Logo)

“Suyunu Savun” Projesi

Bu kapsamda yeryüzündeki yaşamın devamlılığını sağlayan ve hayatımız için vazgeçilmez olan suyu tasarruflu kullanarak gelecek nesillerin susuzluk tehlikesiyle karşılaşmasını önlemek ve bu alanda bilinçli bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Suyunu Savun” projesi ile su kaynakları konusunda farkındalık yaratmayı ve şirket içerisinde daha etkin bir su yönetimi modeli oluşturmayı hedefliyoruz.

“Suyunu Savun” sosyal sorumluluk projemiz ile şirket içerisinde su tasarrufu sağlayan birçok uygulamayı hayata geçirirken, diğer taraftan Meteksan Savunma çalışanlarının ve ailelerinin farkındalıklarının oluşması için düzenlenecek eğitimler ile su tasarrufu bilincinin artırılması ve topluma yayılması için destek olmayı hedefliyoruz.

Meteksan Savunma olarak, tüm çalışanlarımızın ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Savunmasanayist

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak