EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Mimarlar Odası’nda ‘ödül’ istifası

Ankara Mimarlar Odası’nın PKK kanalı Jin Tv’ye ödül vermesine tepki gösteren Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Halil Çevik görevinden istifa etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Mimar Emre Madran anısına bu yıl altıncısını düzenlediği “Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri”nde, terör örgütü PKK’nın yayın organı olan Jin TV’nin “uluslararası basın dalı”nda ödüllendirilmesi tepki çekmişti.

Konuyla ilgili Teknisite olarak yaptığımız açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Odadan yapılan açıklamada, ödülün “doğa tahribatları, HES ve maden ocakları haberleri” için Jin TV Yeşil Pencere Ekoloji Programı Yapımcısı Güler Yıldız’a verildiği ifade edilmişti.

İSTİFA GELDİ

Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanı Halil Çevik, Mimarlar Odası Ankara Şubesince bir televizyon kanalı çalışanına gazetecilik ödülü verilmesi nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Çevik, yazılı açıklamasında, odalarının birliğine zarar veren bu davranışın Mimarlar Odasının tüm şubelerini üyelerinin gözünde değersiz kılıp toplumda itibarını zedelediğini vurguladı.

Bu davranışa tepki olarak görevini bıraktığını belirten Çevik şunları kaydetti:

“Meslek örgütü bilincine uymayan bu başına buyrukluğa genel merkezimiz de gereken tepkiyi gösterip gereğini yapmadığı için bugünden itibaren Mimarlar Odası Kayseri Şube Başkanlığını bırakıyorum. Bu istifa, yaklaşık 75 bin üyesi için hiçbir karşılık beklemeden fedakarca mücadele eden tüm şubelerin yönetim kurulu üyelerinin emeklerine yapılan vurdumduymazlığa tepki olarak bilinmelidir. Yaptığı bu yanlışı, her defasında olduğu gibi Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak olarak gören, vatan millet hassasiyetiyle kendilerine tepki gösterenlerin davranışlarını da vasatlık olarak nitelendiren bu şubemizin tutumunu kamuoyuna havale ediyorum.”

Ankara Şubesinin Talas Belediyesince gerçekleştirilen millet bahçesi projesi yarışmasına Mimarlar Odası Kayseri Şubesinin katılması konusunda da sıkıntı çıkardığını aktaran Çevik, “Bu yarışmaların hepsi Mimarlar Odası Genel Merkezimizin bilgisi dahilinde ve Mimarlar Odası Yarışmalar Yönetmeliği’ne uygun olarak çıkılmış ve sonuçlandırılmıştır. O zaman bu yarışmalara katılmak isteyen üyelerine üye tanıtım belgesi vermeyerek Genel Merkezimizin kararını hiçe sayan bu şubemiz, şimdi ise basın ödülleri adı altında terör örgütü PKK’yı savunan bir kanalın çalışanına gazetecilik ödülü vermektedir.” ifadesini kullandı.

VERYANSIN

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak