EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Odaların 19 Mayıs mesajları

TMMOB’a bağlı meslek odaları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ayrı ayrı mesajlarını yayınladı.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

Demokratik, eşit ve özgür; gençlerin yarınlara umutla baktığı, barış içinde bir Türkiye özlemiyle bayramımız kutlu olsun.

FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs 1919’un 103. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi şükranla ve minnetle bir kez daha anıyor, milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.”

GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ ODASI

GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Güncellenme Zamanı: 18.05.2022 18:26:10


Emperyalizme karşı mücadelenin başlangıç günü 19 Mayıs`ın yıldönümünde,Zafere ve Cumhuriyete giden yolun mimarı büyük Atatürk ve arkadaşlarını saygıyla selamlıyoruz.103. yıl kutlu olsun! 

HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

“Rica ile, merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklali kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.”

Mustafa Kemal Atatürk

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlayan özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi; büyük bir zaferle tarihteki yerini almış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile birlikte bu zafer daha da önem kazanarak bir halkın kaderini değiştirmiştir. 

Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet kazanımlarının geliştirilerek yaşatılması ve korunması da ayrı bir önem arz ettiğinden Gazi Mustafa Kemal bu görevi gençliğe vermiş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Bugün, içerisinde bulunduğumuz sosyal ve ekonomik koşullar sebebiyle gençlerimiz yaşam mücadelesinde zorlansa da, çareyi yurt dışına gitmekte görse de her koşulda ve her yerde Cumhuriyeti korumaya ve yaşatmaya devam edecektir.  

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere özgür, bağımsız, demokratik, laik, çağdaş bir Cumhuriyet bırakan herkese saygı ve minnetlerimizi bir kez daha sunuyor; bu büyük emaneti koruyacak ve geliştirerek geleceğe taşıyacak olan gençlere olan güvenimizin tam olduğunu hatırlatarak tüm halkımızın ve üyelerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. 

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

Bağımsızlık mücadelesinin dönüm noktası, Cumhuriyetin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan 19 Mayıs 1919`un 103. yıl dönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

Ağır bedeller ödenerek kazanılan Cumhuriyetin temel değerlerinin önemi bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. İnşaat Mühendisleri,  aklın ve bilimin aydınlattığı yolda bağımsız, demokratik ve laik bir ülke için yürümeye devam edecektir.

Tüm meslektaşlarımızın ve yurttaşlarımızın bayramı kutlu olsun!

JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.19 Mayıs 1919; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde, ülkemizin dört tarafını saran işgalcilere karşı, milletimizin direniş ve bağımsızlık hareketidir. Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ilk adımıdır.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları, Yoksulluğun, yokluğun ve çaresizliğin egemen olduğu bir dönemde,19 Mayıs 1919`da Samsundan başlattıkları kurtuluş savaşını, 29 Ekim 1923`de Cumhuriyet`le taçlandırmış ve büyük mirası gençlere emanet etmişlerdir. Cumhuriyet gençlerin omuzlarında sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir.Türkiye Cumhuriyet`inin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü silah arkadaşlarını ve bu vatan için canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.Saygılarımızla,

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!
19 Mayıs, Anadolu halkının emperyalist ülkelere karşı bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun!

19 Mayıs, Anadolu halkının emperyalist ülkelere karşı bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyoruz

Emperyalizme Karşı Tam Bağımsız Türkiye Yolunda Yakılan Cumhuriyet Meşalesinin İzindeyiz

METALURJİ VE MALZEME BİLİMİ MÜHENDİSLERİ ODASI

METEOROLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI

ŞEHİR PLANCILARI ODASI

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, Atamızın emanetine daima sahip çıkarak kutluyoruz.


“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum. Buna gerçekten sevinmekteyim. Fakat beraber yaşadığımız sürece benim hedefime yürümenizi hepinizden istemek, geçerli bir hakkım olarak tanınmalıdır.” (26 Mart 1937)

                                                   Mustafa Kemal ATATÜRK


19 Mayıs ateşin ve ihanetin çemberindeki Türk Milleti`nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde aydınlık günlere doğru yürüyüşünün başladığı gündür…19 Mayıs saltanatın ve hilafetin ülkeyi sürüklediği uçurumdan, yok olma eşiğinden emperyalist planların bozulduğu gündür… 19 Mayıs rotası tam bağımsızlık ve milli egemenlik olan umutlu bir yolculuğun başlangıcıdır… 19 Mayıs tarihin akışının değiştiği, işgale karşı ulusal isyanın başladığı gündür…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, Atamızın emanetine daima sahip çıkarak kutluyoruz.

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak