EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Opel Manta Elektrikli Olarak Geri Dönüyor

Opel 1970’li ve 1980’li yıllarda ürettiği Manta modelini yeniden hayata döndürmeye hazırlanıyor. Alman marka bu kapsamda neo-klasik modeli Manta GSe ElektroMOD isimli. Manta A’dan esinlenerek geliştirilen bir otomobil tanıtacağını duyurdu. Grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kuran Pixel-Vizor uygulamasına ve yüzde yüz elektrikli motora sahip otomobilin 19 Mayıs’ta üzerindeki örtüyü kaldıracağı belirtildi

Alman otomobil üreticisi Opel, 1970’li ve 1980’li yıllarda ürettiği Manta modeline sıfır emisyonlu bir elektrikli araç olarak yeniden hayat verecek.

Yapılan açıklamaya göre, Opel’in geleceğe yönelik yeni anlayışıyla tekrar şekillenen Manta, ikinci baharında Manta GSe ElektroMOD ismi ile yollara çıkacak.

Araçta ilk nesil Manta’ya gönderme niteliğinde tasarım öğelerinin yer alacağı belirtilirken, bunlar arasında en belirgin olarak siyah motor kaputuna yer verildiği görülüyor.

(1974 Opel Manta A)

Aracın kaputunun altında ilk Manta’daki sıralı dört silindirli benzinli motorun yerine elektrikli motor yer alırken, GSe’deki “e”nin ise artık enjeksiyon yerine elektrikli ifadesini temsil ettiği kaydedildi.

ÖN CEPHESİNDEN MESAJ VERECEK

Aracın dikkat çeken özelliklerinden biri olarak “Pixel Vizör” uygulaması öne çıkıyor. Bu kapsamda aracın tüm genişliği boyunca uzanarak bir vizör gibi aracın ön bölümünü kaplayan, grafik ve metin mesajlarıyla iletişim kurabilen Pixel-Vizor’ün, Opel’in sıfır emisyonlu gelecek vizyonunu gösterdiği aktarıldı.

Yeni Manta’nın bu teknoloji ile ön cephesi boyunca “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD’um” şeklinde ifadelerle misyonunu Pixel-Vizor aracılığıyla çevresine de yansıtacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Opel Global Marka Tasarım Müdürü Pierre-Olivier Garcia, “Manta GSe ElektroMOD, tutkulu tasarımcıların, 3-boyutlu modelleme uzmanlarının, mühendislerin, teknisyenlerin, mekanikçilerin ve aynı zamanda ürün ve marka uzmanlarının eseri. Manta GSe ile köklü Opel geleneğinden sürdürülebilir geleceğe doğru bir köprü inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

1970 model Opel Manta A’nın anısına geliştirilen bir model olan Manta GSe ElektroMOD 19 Mayıs 2021’de üzerindeki örtüyü tamamen kaldıracak.

Kaynak: haberturk

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak