EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Oppo’nun Türkiye’de Üretilen İlk Modeli Piyasaya Sunuldu

Çinli akıllı telefon markası Oppo’nun Türkiye’de üretilen ilk modeli olan Oppo A15s pazara sunuldu. Aralık 2020’de Türkiye’de yatırım yapacağını duyuran ve Mart 2021’de de Tuzla’daki fabrikasında test üretimine başlayan Oppo’nun ilk “Made in Turkey” telefonu, 6.5 inçlik ekran ile geliyor.

3’LÜ ARKA KAMERA KURULUMU

Mediatek Helio P35 işlemci barındıran Oppo A15s’te 4GB bellek ve 64 GB’lik (256 GB’ye kadar microSD desteği) depolama alanı bulunuyor.

3’lü arka kamera (13 MP + 2 MP + 2 MP) kurulumuna sahip olan Oppo’nun ilk yerlisinin ön (selfie) kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde. 4230 mAh’lil pil barındıran telefon, dinamik siyah ve gizemli mavi renk seçenekleriyle sunuluyor.

SATIŞ FİYATI 2499 TL

Yapılan bilgilendirmeye göre Oppo tarafından Çin’de tasarlanan ve Türkiye’de Tuzla’da kurulu Maxreal Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Tuzla’daki fabrikada üretilen Oppo A15s’in tavsiye edilen satış fiyatı ise 2 bin 499 TL olarak açıklandı.

OPPO A15S’İN ÖZELLİKLERİ

VARANK DUYURMUŞTU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu ayın başında Çinli akıllı telefon markası Oppo’nun, İstanbul Tuzla’da yapımı devam eden fabrikasında test üretimine başladığını açıklamıştı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Tuzla’da 12 bin metrekare kapalı alana sahip bir fabrika, Çin menşeli cep telefonu markası Oppo tarafından akıllı telefon üretim tesisine dönüştürüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım teşviki ile desteklenen Oppo’nun üretim tesisinde kurulum çalışmalarına kasım ayı itibarıyla başlandı. Fabrikada yaklaşık 3 ay içinde SMT üretim bandı ve tüm sistemler kuruldu.

1000 KİŞİLİK İSTİHDAM YARATACAK

Oppo’nun Tuzla’daki tesisleri, global cep telefonu markaları arasında ana kart dahil tüm sistemlerin CKD sistemiyle (ana karttaki parçaların fabrikada birleştirilmesi) Türkiye’de üretildiği ilk fabrika olma özelliğini taşıyor. Fabrikada tam kapasite üretime geçilmesiyle yaklaşık 1000 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Pazar araştırma kuruluşu Canalys’nin verilerine göre 2020 yılı itibariyle Oppo küresel akıllı telefon pazarında yüzde 9’luk payla Samsung, Apple, Huawei ve Xiaomi’nin ardından 5. sırada yer alıyor. Küresel akıllı telefon pazarında geçen yıl 115 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Oppo’nun pazardaki payı ise yüzde 9 seviyesinde.

XIAOMI DE YOLDA

Bir diğer Çinli akıllı telefon markası Xiaomi de 2 bin kişiye istihdam sağlayarak, yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olması beklenen İstanbul Avcılar fabrikasının açılışını 29 Mart 2021 tarihinde gerçekleşeceğini duyurmuştu.

Kaynak: Habertürk

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak