EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: Tavsiyem, ne yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınıza odaklanmanız

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, “Bir kardeşiniz, bir teknolojist, aynı zamanda bir mühendis olarak tavsiyem, ne yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınıza odaklanmanız.” dedi.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bir kardeşiniz, bir teknolojist, aynı zamanda bir mühendis olarak tavsiyem, ne yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınıza odaklanmanız ve neden yaptığınız sorusunun cevabını sıklıkla hatırlamaya çalışmanız.” dedi.

Anadolu Ajansı’nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye dışında ilk kez uluslararası olarak Azerbaycan’da gerçekleştiriliyor.

Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Azerbaycan kapsamında düzenlenen Take Off Girişim Zirvesi’nde yaptığı konuşmanın başında Şuşa’ya yaptığı ziyarete ilişkin izlenimlerini paylaştı.

TEKNOFEST’te yüzlerce insanın emek verdiğini aktaran Bayraktar, “Bir yandan uçaklar uçuyor, çok keskin manevralar yapıyor. Bir yandan binlerce genç ter döküyor, yarışmalarda çalışıyor.” diye konuştu.

Bayraktar, gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, şunları kaydetti:

“Bir kardeşiniz, bir teknolojist, aynı zamanda bir mühendis olarak tavsiyem, ne yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınıza odaklanmanız ve neden yaptığınız sorusunun cevabını sıklıkla hatırlamaya çalışmanız. Bizler genç kardeşlerimize hep şunu tavsiye ediyoruz. Kendinizden öte ailenizi, ailenizden öte cemiyetinizi, cemiyetinizden öte milletinizi, milletinizden de öte insanlığın faydasını düşünerek ne yapıyorsanız yapın. En fazla faydanız insanlığa, kendinize, ailenize, bütün bu kümelerin hepsine bu şekilde olacaktır. Sizlerle bir arada olduğum için büyük mutluluk duyduğumu ifade ederek burada ter döken, emek veren, gayret eden tüm girişimlerimizi ve organizasyonu kusursuz bir şekilde yürütmek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum.”

“Gençlerin girişimciliğe yönelmesi en kıymetli unsur”

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarısını diğer sektörlerde de göstermeye çalıştığını belirterek, tam bağımsızlığın sadece savunma sanayisinden geçmediğini vurguladı.

Milli Teknoloji Hamlesi’nin yaklaşımının merkezinde gençlerin olduğunun altını çizen Kacır, “Gençlerin girişimciliğe yönelmesini startuplar kurmasını Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerimize daha hızlı ulaşabilmek adına en kıymetli unsur olarak görüyoruz.” dedi.

T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise TEKNOFEST’in dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olduğunu belirterek, yurt dışında ilk kez Bakü’de düzenlendiğini vurguladı.

Bu organizasyonla güzel bir kardeşlik örneğinin sergilendiğini aktaran Bayraktar, girişimciliği teşvik eden bir ekosistem oluşturmak için yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Konuşmaların ardından, TEKNOFEST Azerbaycan Take Off Girişim Zirvesi’nde dereceye giren girişimlere ödülleri takdim edildi.

AA

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak