EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

TMMOB ÇMO’dan Ücretsiz Eğitimde İlk Adım

TMMOB’ye bağlı Çevre Mühendisleri Odası, üyelerine mesleki eğitimlerini ücretsiz hale getirmek için ilk adımı attı.

Kendi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda “LPG Sorumlu Müdür ve LPG Dolum Tesisi Sorumluluğu” eğitimlerinin ÇMO üyelerine ücretsiz hale getirildiği bildirildi. İşte Çevre Mühendisleri Odası’na ait açıklamanın tamamı:

ODAMIZDAN İLK ADIM!

ODAMIZ TARAFINDAN DÜZENLENEN  LPG SORUMLU MÜDÜR VE DOLUM TESİSİ EĞİTİMLERİMİZ ÜYELERİMİZE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEKTİR! 

Odamız; üye haklarını, üye için var olma ilkesini ön plana taşımak amacıyla üyelerimize ücretsiz eğitim konusundan başlayarak ilk adımını atmıştır. Olanaklarımız ölçüsünde  adımlarımızı sıklaştırma, bu yönde hızımızı arttırma kararlılığındayız!

Çevrimiçi ve yüzyüze gerçekleştirilecek olan LPG Sorumlu Müdür ve Dolum Tesisi Eğitimlerimiz cari yıl dahil aidat borcu olmayan üyelerimize ücretsiz verilecek, belge ücreti talep edilmeyecektir.

Düzenlenecek sözkonusu eğitimlerimizde kayıt sırası lpg@cmo.org.tr mail adresine gelen talep sıralamasına göre gerçekleştirilecektir.

Belge yenileme işlemlerinde ise;  üyelerimizden cari yıl dahil aidat borcu olmaması şartı aranacaktır. 

İşsiz, engelli, emekli vb. mevzuatımız gereği aidat muafiyeti olan üyelerimizin durumlarını belgelemeleri halinde eğitime ücretsiz katılımları sağlanacaktır. 

Odamız üyesi olmayan eğitim katılımcılarından  2021 yılı için belirlenen eğitim ücretleri  alınacaktır.

Eğitim için talepte bulunan ve kaydı alınan üyelerimiz, eğitime mazeretsiz katılmamaları halinde, katılmadıkları eğitimin bitim tarihinden itibaren 6 ay süre ile ücretsiz eğitim hakkından yararlanamazlar. Bu üyelerimizin;  süre dolmadan  eğitim alma talebinde bulunması halinde 2021 yılı için belirlenen ücretlendirme uygulanacaktır.

Oda Yönetim Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda; ilk eğitimimiz 2-3-4 Nisan 2021 Tarihlerinde 10:00-17:00 Çevrimiçi Düzenlenecektir.

EĞİTİM ADILPG OTOGAZ İSTASYONLARINDA SORUMLU MÜDÜR EĞİTİMİ (UZAKTAN EĞİTİM)
EĞİTİM TARİHİ2 Nisan 2021 Cuma3 Nisan 2021 Cumartesi4 Nisan 2021 Pazar
EĞİTİM SAATİ10:00 – 17:00
EĞİTİMİN YAPILACAĞI YEREğitim, çevrimiçi olarak yapılacaktır.
EĞİTMEN BİLGİLERİÇiğdem Yılmaz – Çevre Mühendisi
EĞİTİMİN AMACIÜlke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak mühendislerin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamaktır.
EĞİTİMİN  İÇERİĞİ–          ÇMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sorumlu Müdürün Hak, Yetki ve Yükümlülükleri-          LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri-          İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı-          LPG depolama, dolum tesislerini, otogaz istasyonlarını, LPG tesisatını ve konut uygulamaları-          LPG‘ nin Tanımı, Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları-          İlgili Standartlar-          LPG Otogaz İstasyonları Ekipmanları-          LPG Doldurma, Boşaltma Kuralları-          Periyodik Kontrol ve Bakımları-          Yangın Güvenliği-          İlk Yardım Temel Bilgileri-          Çalışan personelin eğitimine yönelik planlama ve uygulamaları, Personel Yönetimi ve eğitimleri ile  “Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri” Uygulama Esasları
KATILIMDA ARANACAK ŞARTLAR§  Mühendislik fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELERTMMOB`ye bağlı Oda üyeleri için Oda üye kimlik kartınızın taraması ve Oda üye ödenti borcu olmamak,Dış katılımcılar için eğitim ücretinin ödeme dekontu
EĞİTİMİN UZAKTAN VERİLMESİ SÜRECİ– Uzaktan eğitim platformu aracılığıyla online ders anlatımı yapılacaktır. Eğitimden önce, eğitim için kayıt yaptıran kişilerin mail adreslerine program kullanıcı adı ve şifreleri  iletilecektir.-Eğitim materyallerine (sunum vb.) katılımcılarımız programa kendi adlarına tanımlanan şifrelerle giriş yaparak ulaşabileceklerdir.- Eğitim süresince katılımcıların kameralarının açık kalması sağlanarak devam durumları kontrol edilecektir. Devam koşulunu sağlamayan katılımcılara sertifika düzenlenmeyecektir.-Katılımcılar, akıllı telefonları veya bilgisayarları ile eğitime katılabileceklerdir.-Eğitimde sıkıntıların yaşanmaması için eğitim başlamadan önce katılımcıların eğitim platformuna girmesi gerekmektedir.-Ayrıntılı bilgiler eğitim öncesi katılımcılarımıza e-posta aracılığıyla iletilecektir.- Eğitim sonrası gerçekleştirilecek sınav yine çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecektir.
KATILIMCI SAYISI50 Kişi (30 kişi Odamız Üyesi-20 kişi dış katılımcı)
EĞİTİM ÜCRETİ2021 yılı dahil aidat borcu bulunmayan Odamız üyelerine eğitimimiz ücretsiz verilecektir.
Eğitim Ücreti    : 405 TL Sertifika Ücreti : 120 TL Eğitim ücretini Türkiye İş Bankası Meşrutiyet Şb.4213 – 744794 IBAN : TR830006400000142130744794 nolu hesap numarasına yatırabilirsiniz.NOT I : Eğitime katılım sağlayacak Odamız üyesi olmayan kişilerin, 30.03.2021 mesai bitimine kadar kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin tamamını yukarıda belirtilen hesap numarasına yatırmaları ve ödeme dekontlarını lpg@cmo.org.tr mail adresine göndermeleri rica olunur. NOT II : Eğitim için talepte bulunan ve kaydı alınan üyelerimizin eğitime mazeretsiz katılmamaları halinde, katılmadıkları eğitimin bitim tarihinden itibaren 6 ay süre ile ücretsiz eğitim hakkından yararlanamazlar. Bu üyelerimizin;  süre dolmadan  eğitim alma talebinde bulunması halinde 2021 yılı için belirlenen ücretlendirme uygulanacaktır. NOT III : Eğitime katılım sağlayacaklar kişilerin, 30.03.2021 mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Eğitim kontenjanımızın dolması halinde gelen talepler toplanacak ve bir sonraki eğitim için ön kayıt yapılacaktır. NOT IV : Katılımın, katılımcı tarafından iptal edilmesi durumunda ödenen kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eğitimin Odamız tarafından iptal edilmesi durumunda katılımcıya ücret iadesi yapılacaktır.                                                                                                                                                                                                
EĞİTİM ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:·         Eğitim Notları·         Başarı Sertifikası
KAYIT BİLGİLERİKayıtlarınızı lpg@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. 
İLETİŞİM BİLGİLERİTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel MerkeziHatay 2 Sokak No:24/17 Kızılay – Çankaya / ANKARATEL: 312 419 80 71FAKS: 312 419 80 74E-POSTA: lpg@cmo.org.tr
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak