EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Türk Telekom, veri merkezi ve bulut yatırımlarına devam ediyor

Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, veri güvenliğini yurt içindeki sunucularla sağladıklarını belirterek, “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın prensibiyle veri merkezi ve bulut yatırımlarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

İstanbul Esenyurt ve Gayrettepe semti ile Ankara’da Ümitköy’de bulunan veri merkezlerinde, KOBİ, kurumsal ve kamu müşterilerine özel bulut, iş sürekliliği, sanallaştırma, veri yedekleme, depolama, siber güvenlik ve replikasyon hizmetleri sunmayı süren Türk Telekom, ürün ve servis portföyünü her geçen gün çeşitlendiriyor. Yedeklenen veri boyutunu geçen yıla oranla 2 katından fazla artıran Türk Telekom, bu alandaki yatırımlarına da devam ediyor.

Bulut tabanlı yedekleme çözümleriyle kurumsal müşterilerine maliyet avantajı, coğrafi yedeklilik ve teknik destek imkânı veren Türk Telekom’un ürün portföyünde, Sanal ve Fiziksel Sunucu Yedekleme ile PC/Workstation Yedekleme seçenekleri bulunuyor.

Türk Telekom, Sanal Sunucu Yedekleme ürünü ile Türk Telekom Veri Merkezleri veya müşteri lokasyonlarındaki sanal sunucuların, Fiziksel Sunucu Yedekleme ürünü ile ise fiziksel sunucuların internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezlerine yedeklenmesini ve gerektiğinde geri yüklenmesini sağlıyor.

Türk Telekom’un bir diğer yedekleme hizmeti PC/Workstation Yedekleme ise müşterilerin kullandığı bilgisayarların ve bilgisayarlarında bulunan verilerin internet üzerinden Türk Telekom Veri Merkezine yedeklenmesi konusunda hizmet veriyor.

İlk veri aktarımında ücretsiz hız artışı

Türk Telekom, bulut tabanlı yedekleme çözümlerinde müşterilerine ilk veri aktarımlarında geçici ücretsiz hız artışı sağlarken, kolay yönetim ara yüzü, verileri şifreli saklama, 7/24 teknik destek ve aylık ödeme imkânı sunuyor.

Türk Telekom ayrıca, Dijital Depo Kurumsal ile müşterilerinin tüm dosya ve klasörlerini bulut ortamında saklayabilecekleri bir platform sağlıyor. Türk Telekom kurumsal müşterilerinin yararlanabildiği Dijital Depo Kurumsal hizmeti ile kullanıcılar, kurum içi ve kurum dışı dosya paylaşımı ile beraber fotoğraf ve video gibi verilerini depolayabilecekleri bir alana sahip oluyorlar.

KVKK uyumlu bulut tabanlı bu hizmetle, kurumsal müşteriler ortak kullanıcı grupları oluşturma, eş zamanlı çalışma gibi yetkinlikleri deneyimleyebiliyor, dosyalarına ve ofis uygulamalarına bilgisayar ve tüm mobil cihazlardan kolayca ulaşabiliyorlar.

“Yatırımlarımızı sürdürüyoruz”

Gelişmiş siber saldırıların ve gün geçtikçe artan verinin yedekleme hizmetlerinin önemine dikkat çeken Türk Telekom Ürün ve Servis Yönetimi Direktörü Fatih Türkoğlu, ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibiyle veri merkezi ve bulut yatırımlarımızı sürdürdüklerini söyledi. Veri güvenliğini yurt içindeki sunucularla sağladıklarını belirten Türkoğlu, “Bilgi teknolojilerindeki değişim hız kazanmaya devam ederken, özellikle KOBİ ve küçük işletmelerin modern veri korumaya yönelik teknolojilere uyum sağlamaları gerekiyor. Kritik ve kişisel bilgileri barındıran kurumların iş sürekliliklerini sağlayabilmeleri için yedekleme hizmetlerine olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.” şeklinde konuştu.

DÜNYA

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak