EN YENİLER
Milli hava platformları Türk mühendislerine emanet
Bayraktar TB3 SİHA, 9'uncu test uçuşunu tamamladı
Türkiye'nin savunma sanayisindeki son durumu
Milli Helikopter Yakalama ve Transfer Sistemi KUŞKAPANI Kabul Testlerini Tamamladı
Savunma Sanayii için Eğitim Kurumu Örnekleri Geliyor
Türkiye'nin Güneş Paneli Üretimindeki Sıradaki Hedefi İkincilik

Yangın ve Deprem Sempozyumu, 30 Eylül – 1 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleşecek

30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi öncesinde bugün bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Daha önce Yangın Semineri olarak düzenlenen ve geçtiğimiz yıl yaşanan İzmir depreminin ardından Uluslararası Katılımlı Yangın ve Deprem Sempozyumu ve Sergisi olarak düzenlenmesine karar verilen etkinlik, TMMOB Makina Mühendisleri İzmir Şubesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İnşaat Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Jeoloji Mühendisleri, Mimarlar ve Şehir Plancıları Odalarının İzmir Şubeleri ile Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi birlikteliğinde gerçekleştirilecek.

Sempozyum öncesinde MMO İzmir Şubesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında ilk sözü alan Şube Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yalçın, daha önce düzenlenen Yangın Semineri’nin yerini hem yangın konusunun daha kapsamlı işlenmesi doğrultusunda sempozyuma dönüştürüldüğünü hem de geçtiğimiz yıl yaşanan depremin ardından bu konunun öneminin de daha fazla vurgulanması amacıyla deprem başlığının da sempozyuma eklendiğini belirtti.

Yalçın’ın ardından söz alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, önceki senelerde büyük ilgiyle takip edilen Yangın Seminerlerinin, bu sene bir sempozyuma dönüşerek daha fazla konuyu tartışmak, öğrenmek ve takip etmek için konunun ilgililerini buluşturacağına dikkat çekerek, “Sempozyumda 26 yangın, 13 deprem sunumu ve 2 panel gerçekleşecek. Katılımcıların hem bilgilenmesini, hem teknolojik gelişmeleri takip etmesini sağlarken bir yandan da ihtiyaçları dâhilinde gerekli görüşmeleri gerçekleştirme zemini olması hedeflenen sergiye, yangın ve deprem alanında çalışan kamu kurumları ve özel sektörden katılım olmasını hedeflenmektedir” diye konuştu. Derse, sempozyumda temel olarak yangın önleme, denetleme, eğitim ve söndürme konuları ile deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler üzerinde durulup bu konular üzerinde çalışma yürüten akademisyenler ve alanında uzman kişilerin sunumlarını gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

30 Eylül-1 Ekim 2021 tarihlerinde TMMOB MMO İzmir Şubesi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek olan sempozyum ve sergiye ilişkin detaylı bilgi, www.yanginsempozyumu.org adresinde yer alan web sayfasından alınabilecek.

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
deprem
İzmir Depremi'nin Bilançosu
GES
GES Projeleri İçin Geoteknik Raporun Hazırlanmasına İlişkin Özel Teknik Şartname Önerisi
nükleer
Nükleer Güç Santralleri ve Nükleer Teknoloji
izmirss
Unutulan Proje: RADIUS
1424653
TOGG, Batarya Modülü İçin Farasis İle Anlaştı
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG
Alsancak Limanı'nda Ro-Ro Operasyonları Yeniden Başladı
Ekran Alıntısı
"Depreme Karşı Tekiz" Girişiminden 7 Maddelik Eylem Planı
D_giKQnWsAIPARD
Türkiye'nin İhtiyacı Yassı Çelik Üretimi Hakkında Öneriler
FARM-2048x1263
Organik Tarım Uydurması
thumbs_b_c_e428879bb34d1f9546287414ad1e9f7f
Kıyı Emniyetinin İlk Kadın Römorkör Kaptanı, Dümeni Başında
röpdeneme2
Prof. Dr. Sencer İmer ile Türkiye'de Demir - Çelik Sanayisinin Değerlendirmesi
thumbs_b_c_edf5aed117b870772be9ac2eff6dbd14
Türkiye’nin Mühendis Kızları Geleceği Aydınlatacak